Vücut Mezoterapi – Medlook Istanbul

Vücut Mezoterapi

Vücut Mezoterapi

Vücut mezoterapi, halk arasında en çok bölgesel zayıflamada kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. Tedavi, günümüzde yaygın olarak uygulanmaktadır. Hastanın sorunlu bölgesine küçük dozlarda ilaçların enjekte edilmesi ile yağ hücrelerini azaltmayı amaçlayan vücut mezoterapi özellikle kadın hastalar tarafından rağbet görmektedir. Vücut mezoterapisinde hastanın cilt altına enjekte edilen ilaçlar sayesinde hastanın metabolizması hızlanmaktadır. Böylelikle hasta bölgesel olarak zayıflamakta ve istediği görünüme ulaşmaktadır.

Vücut Mezoterapisi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır? 

Mezoterapi yöntemi bölgesel zayıflama dışında farklı alanlarda da uygulanmaktadır. Saç dökülmesinde, selülitleri gidermede, hamilelikteki çatlak tedavilerinde uygulanan cildin altına enjekte edilen bir tedavi biçimidir. Vücut mezoterapisi tedavisinin başarı oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle tedavi hastalar tarafından tercih edilmektedir. Tedavinin başarıya ulaşabilmesi için vücut mezoterapisinin uzman hekimler tarafından steril klinik ortamlarında yapılması gerekmektedir. Ayrıca hastanın kendisine verilen seansları aksatmaması da vücut mezoterapinin başarılı sonuç vermesine olanak sağlamaktadır. Vücut mezoterapinin uygulama alanları; bacaklar, karın ve mide bölgesi, sırt, kollar, yanlar ve alt bacak şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Vücut mezoterapisi tedavileri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Selülit Tedavisi
  • Çatlak Tedavisi
  • Genital Beyazlatma
  • Koltukaltı Beyazlatma

Vücut Mezoterapi Nasıl Uygulanmaktadır?

Vücut mezoterapi ile ilgili bölgede cildin altına çeşitli ilaçlar enjekte edilmektedir. Bu yerleştirilen ilaçlar sayesinde yağ hücrelerini azaltarak hastanın metabolizması hızlandırılmaktadır. Vücut mezoterapisinde hastaya uygulanılacak seans süresi bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Genel itibarıyla mezoterapi süresi 15 ila 30 dakika sürmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 5 ila 10 gün arası 1 seans uygulanmaktadır. Sonrasında ise ayda 1 koruma seansı uygulanarak hasta takip edilmektedir. Ayrıca 8 – 12 ayda bir olacak şekilde mezoterapi kürü tekrarlanabilir.

Tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmamaktadır. Hasta normal günlük hayatına devam etmektedir. Gündelik yaşam aktivitelerini devam ettirmektedir. Ancak hasta vücut mezoterapisi tedavi süresi boyunca güneş banyosu ve solaryumdan kaçınmalıdır. Vücut mezoterapi uygulaması gerçekleştiren hastaya, tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileşmektedir. Hasta, ciltteki hassasiyetin iyileşmesi ardından güneşlenebilir. Tedavi sürecinin tamamlanması sonrasında hastanın güneşlenmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Selülit Tedavisi
Çatlak Tedavisi
Genital Beyazlatma
Koltukaltı Beyazlatma