Safir FUE – Medlook Istanbul
safir fue

Saç ekimi en sık tercih edilen kozmetik işlemlerin arasında yer almaktadır. Bu nedenle saç ekiminde daha doğal görünümün sağlanması, daha hızlı iyileşme, daha etkili sonuçlar için farklı medikal aletlerin, farklı yöntemlerin geliştirilmesi için yapılan çalışmaların sayısı gitgide artmaktadır. Son güncellemelerden biri de saç ekiminde safir bıçakların kullanılmasıdır.

FUE Saç ekiminde detaylı anlatıldığı üzere saç ekiminde 4 temel aşama bulunur; anestezi,  toplama (ekilecek saç köklerinin donör bölgeden alınması) , kanal açma (alınan saç köklerinin ekileceği alanların hazırlanması) ve saç köklerinin kanalların içine yerleştirilmesi.

Saç ekimi saatler süren bir işlemdir ve başarılı sonuçlar için her aşamada büyük dikkat ve özen gösterilmelidir. Saç köklerine alım ve ekim yaparken oldukça hassas davranılmalıdır. Saç derisine minimum hasar verilmelidir.

Kanal açma işleminde çelik uçlu bıçaklar yerine safir uçlu bıçakların kullanılması bu anlamda ciddi avantaj sağlar.

Çelik uçlu bıçakların ucu çabuk körelebilir. Bu durumda kafa derisinde kanal açarken doku hasarı fazlalaşır. Sonuçta ekilen saç köklerinin tutması ve iyileşme olumsuz yönde etkilenebilir.

Oldukça sert bir kristal olan safirde yapılan bıçaklar ise keskinliklerini uzun süre muhafaza eder. Bu sayede doku hasarı minimuma iner ve kan dolaşımı bozulmaz. 

Bu nedenle Safir FUE Saç ekimini, daha başarılı sonuçlar sağlanmasını mümkün kılar.