Ozon Terapi & Well-Being – Medlook Istanbul

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Ozon gazının çeşitli durumlarda hastaya iyileştirici tedavilerde uygulanması ozon terapi olarak tanımlanmaktadır. Tıp dünyasında ozon kullanımı oldukça eskilere dayanmaktadır. Yaklaşık 200 yıldır uygulanan ozon tedavi kanser, hepatit gibi hastalıklardan kozmetiğe, strese, aşırı yorgunluğa kadar birçok hastalığın tedavisinde hekimler tarafından uygulanmaktadır.

Ozon Terapi Nedir?

Ozon terapisi ya da oksijen terapi vücutta hastalığa yol açan mikroorganizmaları yok ederek kişinin vücudunun toksinlerden arınmasına, iyileşmesine olanak sağlamaktadır. İnsan vücudunda oksijenasyon azlığı kişinin sağlığının bozulmasına etki etmektedir. Ozon tedavi yöntemi ile hastanın bozulmuş olan oksijen dengesi tedavi edilmektedir. Böylelikle hasta hayatına sağlıklı bir şekilde devam etmektedir.

Ozon Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Geçmişten günümüze yaygın olarak uygulanan ozon tedavinin birçok faydası bulunmaktadır. Ozon terapinin; gençlik, güzellik, vücut direnci artışı, zihinsel aydınlanma gibi birçok olumlu etkisi vardır. Ayrıca alzhemir ve psikiyatrik bozuklukların tedavisinde de kullanılmaktadır. Ozon terapi; enfeksiyonlara direnç, karaciğer bozuklukları, astım, solunum fonksiyon bozuklukları tıkalı kan damarlarının açılması gibi birçok hastalığa da olumlu etki etmektedir.

Ayrıca ozon tedavisi sayesinde kan şekerinin düzenlenmesi, her türlü hepatit tedavisi ya da KOAH tedavisinde hekimler tarafından uygulanmaktadır. Bu duruma ek olarak, ozon tedavi sayesinde saç problemleri yaşayan kişilerde tedavi sonrası saçlarda artış ve saç kalitesinde iyileşme görülmektedir. Sistit ve mantar enfeksiyonlarının tedavisinde ya da huzursuz bacak ve benzeri sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde de ozon tedavi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Hastaya uygulanılacak ozon, damar içine makat yoluyla, adele içine, suyla hazırlanarak içi boş organları yıkayarak mesane içine, vajina içerisine, torbalama yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Ozon uygulamaları mutlaka alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Uzman hekim, ozon tedavi için uygun malzemeler kullanılmalıdır. Çünkü uygun olmayan malzemeler insanda zararlı sonuçlara neden olmaktadır. Ayrıca tedavi alanında uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Ozon Terapi

Ozon terapi; saf oksijenin reaktif formu olan tıbbi ozonun iyileştirme amaçlı kullanılmasıdır. Avrupa’daki kliniklerde 50 yıldan uzun süredir kullanılan

IV Glutatyon

IV / Damar yolu terapilerinin içinde en sık uyguladığımız tedavi IV Glutatyon’dur. Antioksidanlar; vücudumuzu hastalıklara karşı koruyan

IV Vitamin C

C vitamini; kendimizi iyi hissetmediğimizde, direncimiz düştüğünde, daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğumuzda aklımıza gelen ilk vitamindir.

Bağışıklık Kiti

Sağlıklı bir beden, mental iyilik hali için bağışıklık sisteminin iyi çalışması gerekir. İyi bağışıklık için düzenli egzersiz, uyku ve beslenme gerekir.

Diğer IV Terapiler

Özellikle corona ile mücadele ettiğimiz son bir sene içinde, pek çoğumuz takviyeler kullanmaya başladı. Bunlar arasında hekimler tarafından en sık tavsiye