Medikal Saç Pigmentasyonu – Medlook Istanbul

Saç simülasyonu olarak da adlandırılan medikal saç pigmentasyonu; kadın- erkek pek çok kimse için yoğun saç görünümü sağlanmasını destekleyen kozmetik bir işlemdir.

Neredeyse 10 senedir ülkemizde de uygulanan, ameliyat olmaktan çekinen, ya da saç ekiminden sonra görünümü desteklemek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.

 Medikal saç pigmentasyonu; mikro iğneler ve özel boyalar kullanılarak yapılır. Saç dövmesi denilmesinin nedeni de budur. Ancak dövmeden farklı olarak kalıcılığı ortalama 3 sene sürmektedir. 

Saç pigmentasyonunda en önemli noktalardan biri boya kalitesidir. Kullanılan boyaların sağlığa zararlı olmaması, renginin değişmemesi gerekir. Kalitesiz malzemelerin kullanılması sağlığınızı riske atar. Üstelik başta siyah ya da kahverengi olan gölgelerin yerini mavi ya da yeşil renge bırakması da oldukça kötü bir görüntü oluşturur.

Medikal Saç Pigmentasyonu/ Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

Saç pigmenteasyonu oldukça titizlik isteyen bir işlemdir. Sanki saç varmış gibi minik noktalar üst üste gelmeyecek şekilde mikroiğneler ile saç derinize uygulanır. 

Kalıcı dövme kadar acı verici bir işlem değildir. Ancak işlem sırasında mikroiğneleri hissedersiniz. Bu nedenle uygulama öncesi anestezik kremlerin kullanılması rahatlatıcı olabilmektedir.

İşlem süresi uygulama yerinin büyüklüğüne göre değişir. Hassa bir işlem olduğu için saatler (5 ila 8 saat) sürmektedir. Çok geniş alanlarda 2 seans olarak yapılabilmektedir.

Medikal Saç Pigmentasyonunda/ Saç Simülasyonunda kesin sonuçlar ne zaman gözlenir?

Medikal saç pigmentasyonundan hemen sonra renk biraz daha koyudur. Uygulamadan 3 gün sonra saçlar yıkandığında tam rengi gözlemek mümkün olur. Rötuş için ise 3 hafta beklenmelidir.