Lokal Destek Tedavi – Medlook Istanbul
lokal destek tedavi

Saç dökülmesi tedavisi; çok aşamalı ve çok yönüdür. Genelde tek bir tedavi yöntemi ile saç dökülmesi sorunundan kurtulmak pek mümkün olmaz.

Girişimsel tedaviler (mezoterapi, prp, kök hücre, saç ekimi);  ağızdan destek tedaviler ya da lokal tedaviler ile desteklenir. Bu sayede daha uzun vadeli  ve etkili çözümler elde edilebilir. 

Saçlı deriye yüzeysel olarak sürülen spreyler, serumlar ile  dermaroller ve stamp uygulamaları lokal destek tedavilerdir.

Lokal olarak uygulanan sprey, serum gibi ürünlerin belirli özelliklere sahip olması gerekir;

Bunların başında da saç köklerini besleyen kılcal damarlardaki kan akışını arttırması gelir. Saç köklerini besleyen damarların güçlenmesi sağlıklı saçlar için olmazsa olmazdır. Dinlenme fazındaki saçların büyüme fazına geçişini tetiklemesi, çok küçük moleküler yapıda olması (rahatlıkla deri altına geçiş sağlayabilmesi için) , saç derisini beslemesi  sahip olması gereken diğer özelliklerdir. Elbette tüm bu etkilerinin klinik olarak kanıtlanmış olması şarttır. Her üründe olduğu gibi lokal destek tedavi ürünlerinin de etkili olması kadar, yan etkisinin olmaması bir diğer önemli koşuldur. Cilde ya da saça zarar veren kimyasallar içermemesi, alerjik reaksiyonlara neden olmaması, cilt PH’ı ile uyumlu olması ve cildin yağ dengesini koruyor olması gereklidir. 

Dermaroller- Stamp-Mikroiğneleme  uygulamalarının etkinliği pek çok klinik çalışma ile kanıtlanmıştır.

Minimal invaziv  bir uygulama olarak tanımlanan dermapen; cildin orta tabakasına  uygulanır. Dermapen uygulaması ile; kolajen üretimi artar. Uygulama bölgesinde damarlanma hızlanır ve büyüme faktörlerinin üretimi sağlanır. Dermapen uygulaması başarılı bir şekilde diğer saç büyüme tedavileri ile birlikte kullanılmaktadır.