Kaş Ekimi – Medlook Istanbul

Pek çok kimse, özellikle kadınlar ince veya seyrek kaşlarının dolgun görünmesi için makyaj ürünlerini kullanmaktadır. Ancak bu geçici çözüm her zaman yeterli olmamakta ve kişiler  daha kalıcı ve doğal bir çözüm arayışına girmektedir. Bu da kaş ekimine olan ilginin artmasına neden olmaktadır.

Kaş ekimi nedir?

Kaş ekimi; başınızın arka tarafında ya da kulaklarınızın üzerinde yer alan saç köklerinin tek tek alınıp kaşlarınızda boş olan yerlere transfer edilmesidir.

Prosedür basit görünmekle birlikte, etkinlikten risklere ve yan etkilere kadar dikkate alınması gereken birçok husus vardır. Kaş ekiminden ne bekleyeceğinizi ve bu operasyonun sizin için doğru olup olmadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenmek için ilk yapmanız gereken kliniğimizden randevu almaktır.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Doktorunuz ilk muayenede genel sağlık durumunuzu, kaşlarınızın durumunu ve donör bölgeyi yani ensede yer alan veya başınızın yanında kulak üzerinde yer alan saçlarınızı inceleyecektir.

Kaş ekimi geleneksel saç ekimine benzer. 

Öncelikle donör bölge tıraş edilir. Saç ekimine kıyasa kaş ekiminde ekilecek alan daha küçük olduğu için tıraş edilecek alan da küçüktür. 

Daha sonra lokal anestezi uygulanır ve işlem sırasında hiçbir acı hissetmezsiniz. 

Donör bölgenin tamamen uyuşmasından sonra saç kökleri dikkatli biçimde tek tek toplanır. 

Toplanan greftler/saç kökleri petrilerin içine dizilir. 

İstenilen kaş şekline göre ekim alanına kanallar açılır ve bu kanalların içine greftler yani saç kökleri yerleştirilir.

Kaş ekimi yaklaşık 2-3 saat sürmektedir.

Evet kaş ekiminde ekim yapılan alan daha ufaktır. Ancak tek bir kökün yanlış yerleştirilmesi ya da yapılacak en ufak hata istenmeyen sonuçlara neden olur. Üstelik yüz bölgesindeki doku çok daha hassastır. Ekstra özen gerektirir. Bu nedenle kaş ekiminin tecrübeli ve emin ellerde yapılması büyük önem taşır.

Kaş ekiminden sonra

Kaş ekiminden sonra 3 gün boyunca yüzünüzü yıkamamalı, yüz üstü yatmamalı, ekilen köklere zarar verecek fiziksel darbelerden kaçınmalısınız.

  1. günden itibaren 10 gün boyunca her gün doktorunuzun göstereceği şekilde kaşlarınızı yıkamanız gereklidir. Bu süre sonunda tüm kabuklar gitmiş olacaktır.

Kaş ekiminden 2-3 hafta sonra yeni ekilen kaşlarınız dökülebilir ki bu çok normaldir. Sonrasında uzayacak olan kaşlarınız tekrar dökülmeyecektir.