Diğer IV Terapiler – Medlook Istanbul
Diğer IV Terapiler

IV/Damar Yolu ile Çinko Terapisi

Özellikle corona ile mücadele ettiğimiz son bir sene içinde, pek çoğumuz takviyeler kullanmaya başladı. Bunlar arasında hekimler tarafından en sık tavsiye edilenlerden biri de çinko oldu. Nedeni ise çinkonun; virüs ve bakterilere karşı savunmada gerekli olan bir mineral olması.

Elbette faydası bununla sınırlı değil. Görme, koku, tat, işitme duyularının sağlıklı çalışması, güçlü olan bağışıklık sistemi, beyin başta olmak üzere tüm iç organların sağlığı için çinkoya ihtiyacımız var. İyi bir antioksidan olan çinko; hem serbest radikalleri hem de ağır metalleri vücuttan uzaklaştırır. Tüm bunların yanında çinkonun cilt üzerinde ve yaşlanma karşıtı etkileri de bulunur.

• Hastalıklara yakalanma riskini azaltır ve belirli uyaranlara verilen reaksiyonların şiddetini indirger,
• Enerjiyi ve zihin açıklığını arttırır,
• Cildin yapısını ve bütünlüğünü desteklemede rol oynar,
• Sağlıklı dokularda yaşa bağlı değişiklikleri düzenler
• Duyu ve kemik sağlığını korur

IV/Damar yolu ile çinko terapisi nasıl çalışır?

Çinko, vücudun yabancı istilacılara karşı kendini savunma yeteneğini geliştirir. IV/Damar yolu ile çinko terapisinden sonra enerji seviyelerinde eşzamanlı bir iyileşme gözlemlenebilir.
Düzenli olarak Çinko takviyesi, cilt, saç ve tırnakların durumunu iyileştirerek, bakteriyel büyümeyi ve enflamasyonu azaltırken iyileşmeyi hızlandırır.
IV Çinko takviyesi, doğal bir anti-enflamatuar gibi davranarak hastalığa duyarlılığı azaltır.

IV / Damar Yolu ile Alfa Lipoik Asit Terapisi

Alfa Lipoik Asit (ALA), vücuttaki diğer antioksidanlarla birlikte hücrelerimizi oksidatif hasardan koruyan bir antioksidandır. İntravenöz (IV)/ Damar yolu ile uygulanan Alfa Lipoik Asit, serbest radikallerin ve zararlı maddelerin vücudumuzdan uzaklaştırılmasını sağlar.

Vücudumuzda serbest radikallerin birikmesi; hücresel hasarın birincil nedeni olarak gösterilir. Hücre hasarı ilk başladığında vücudumuz bunu telafi edebilir ancak antioksidan seviyesi azalmaya serbest radikaller çoğalmaya başladıkça vücut kendini tamir edememeye başlar. Bunun sonucunda organlar olumsuz etkilenir, vücut ritmi bozulur ve hastalıklar kaçınılmaz olur.

IV/ Damar yolu ile ALA terapisi, daha fazla hasar oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Alfa lipoik asit vücudumuzdaki her hücrede doğal olarak bulunur. Takviyesi, hücresel hasarı önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur ve ayrıca vücuttaki E ve C vitamini seviyelerinin geri kazanılmasını sağlar. ALA, vücudun daha fazla enerji üretmesine yardımcı olarak bireylerin kendilerini daha iyi ve daha zinde hissetmesini sağlar.

IV/Damar yolu ile ALA terapisi; yaşlanmanın ve hücresel hasarın önlenmesi için hızlı bir yoldur. Cildin kalitesini iyileştirmeye ve ince çizgiler ve kırışıklıklar dahil olmak üzere fotoyaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

IV/Damar Yolu ile Selenyum Terapisi

Selenyum, vücutta birçok önemli işlemi gerçekleştirmede büyük rol oynayan güçlü ve gerekli bir mineraldir. Vücut kendi başına Selenyum üretemez, sağlıklı işleyen bir vücut için selenyum takviyesi şarttır.

IV/Damar yolu ile Seleyum terapisi; önemli metabolik fonksiyonları düzenler ve serbest radikallerin neden olduğu oksidatif hasarla savaşır. Hastalığa karşı yatkınlığı azaltır ve ayrıca hayati bedensel işlevleri destekler.

IV Selenyum terapisi; erken yaşlanmayı önler ve yaşla ilgili belirli koşulların gelişme olasılığını azaltır. Selenyum ayrıca sağlıklı hücreleri DNA hasarına karşı koruma potansiyeline sahiptir.