Altın İğne ile Mezoterapi – Medlook Istanbul
Altın iğne ile mezoterapi

Çocukların cildi nasıl pürüzsüz ve yumuşak, saçları nasıl parlak ve canlıdır öyle değil mi? Çünkü çocukların cildinde kolajen maksimum seviyede bulunur. Yıllar yıllar geçtikçe ciltteki kolajen miktarı, saçlarımızın sağlıklı ve canlı olmasını sağlayan maddeler azalır. Sonunda cilt kırışıklıkları, mimik çizgileri, sarkmalar, saç dökülmesi, saçlarda incelme gözlenir. 

Peki bu durumun önüne nasıl geçilebilir? Bunun farklı yolları bulunur:

a)Saçın ve cildin ihtiyaç duyduğu maddelerin takviyesi

b)Vücudun yeniden kolajen gibi eksik olan maddeler üretmesinin sağlanması

c)Her ikisi de 

Biz kliniğimizde çoğu hastamız için altın iğne ve mezoterapi uygulamalarını bir arada gerçekleştirerek c şıkkını tercih ediyoruz  

Sağlıklı saçlar için; iyi çalışan canlı saç folikül hücreleri ve tabi ki sağlıklı bir kan dolaşımı olmazsa olmazdır. Altın iğne ile kafa derisinin alt tabakalarına kontrollü bir hasar verilir. Bu sayede: 

  • Kan dolaşımı artar
  • Vücudun kendi ürettiği büyüme faktörleri artar
  • Oksijen seviyesinde artış sağlanır
  • Toksinlerin cilt altında birikmesi önlenir

Sonuçta; incelen saç telleri kalınlaşır, saç uzaması desteklenir, saç dökülmesi önlenir

Altın iğne sadece cilt için değil güçlü saçlar ve saçlı deriyi desteklemek için de kullanılan harika bir yöntemdir. 

Altın İğne ile Saç Mezoterapisinin en önemli özelliklerinden biri de; seans bittikten sonra en az 3-4 hafta boyunca sanki işlem hala devam ediyormuş gibi etkinin devam etmesidir. Yani işlem bitip günlük hayatınıza geri döndüğünüzde saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olması için hücreleriniz durmadan çalışır. Her geçen gün saçlardaki olumlu etkisi artarak devam eder ve nihayi etki 1 ay sonra gözlenir.