Ağızdan Destek Tedavi – Medlook Istanbul
Ağızdan destek tedavi

Saç dökülmesi sorunu, kadın erkek cinsiyet ayrımı olmaksızın ve maalesef gün geçtikçe daha da erken yaşlarda gözlenebilen bir sorundur.

Saç dökülmesi sorununa tek yönlü yaklaşmak etkin bir tedavi için yeterli değildir. Kanıtlanmış farklı tedavi yöntemlerinin kombine kullanımı kadar kişinin yanlış günlük alışkanlıklarından vazgeçmesi, beslenme düzenini oluşturması, stres seviyesini azaltması da büyük önem taşır.

Vitamin, mineral, aminoasit gibi maddelere tüm hücrelerimizin ihtiyacı vardır. Vücudumuzun harika bir işleyişi bulunur; besinlerle aldığımız bu maddeleri tüm hücrelere  eşit olarak dağıtmaz. Öncelik her zaman hayati organlarımızdadır. Organlarımız yeteri kadar beslendiğinde sıra saç, tırnak ve cilde gelir. Yani bu demek oluyor ki sağlıklı saçlar için hayatta kalmamıza yetecek kadardan daha fazla vitamine, minerale ve peptitlere ihtiyacımız vardır. Besinler yolu ile bu açığı kapatamadığımız durumlarda ağızdan alınan destek tedaviler imdadımıza yetişir.

Sağlıklı saçlar için sıklıkla kullandığımız ağızdan destekler; Biotin, D vitamini, Magnesyum, Demir, Omega 3 gibi temel maddeler ve bazı bitkisel takviyeler ;at kuyruğu otu, cüce palmiye.. gibi sıralanabilir.